• Wycieczka do Jungle Academy

• Dzieciństwo kojarzy się wszystkim z zabawą, śmiechem i radością. Tego nie może zabraknąć w życiu małego człowieka. W ramach wycieczki mikołajkowej nasi uczniowie z klas 0, IV i V wybrali się do Jungle Academy - centrum artystyczno - rozrywkowego w Warszawie. Tego dnia wszyscy doskonale się bawili z uśmiechami na twarzy. Radości nie było końca. To był niesamowity dzień, w  czasie którego nasze klasy miały okazję integrować się i zacieśniać swe więzi.

• Dzień Tolerancji, Dzień Życzliwości i Pozdrowień

• W szkole kilka dni temu obchodziliśmy niezwykłe dni - Dzień Tolerancji i Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Przypomniały one jak ważna jest tolerancja w codziennym życiu oraz okazywanie życzliwości innym osobom. Oprócz gazetek informacyjnych na korytarzach szkolnych uczniowie rozwiązywali szyfry, wykreślanki i wypełniali karty, na których wpisywali swoje skojarzenia związane z tolerancją. A w dniu Życzliwości uczniowie klasy 6 przygotowali bransoletki z życzliwym słowem dla każdego. Natomiast samorząd szkolny od rana wywoływał uśmiech słodkim cukierkiem z miłym słowem. Niech te słowa i uśmiech towarzyszą nam każdego dnia

• Narodowe Święto Niepodległości

• 11 listopada 1918 roku - po 123 latach zaborów, nasz kraj ponownie pojawił się na mapie Europy. W tym dniu zakończyła się także I wojna światowa, jedna z najkrwawszych w dziejach. W jej wyniku upadły trzy europejskie mocarstwa, które dokonały rozbioru Polski. Jak zaznaczyła w swoim przemówieniu Pani Dyrektor Monika Kalinowska musimy pamiętać, że Święto Niepodległości to najważniejsze polskie święto narodowe, obchodzone co roku, na pamiątkę odzyskania przez Polskę suwerenności. Jest to święto, które uczy każdego z nas, że wolność nie jest dana raz na zawsze, nie jest dana, ale jest zadana.

Z tej tak doniosłej okazji uczniowie naszej Szkoły wzięli udział w uroczystej akademii upamiętniającej to wydarzenie. Uczniowie przypomnieli trudne momenty z historii Polski. Uroczysty występ uświetnił występ chóru.

• Wirtualny Festiwal "Iskry Niepodległej"

• W dniu dzisiejszym młodzież z naszej szkoły brała udział w Wirtualnym Festiwalu "Iskry Niepodległej".

Aby ukończyć festiwal każda drużyna musiałam wykonać 5 zadań. W g.10.00-13.00 trwała wytężona praca.Każda z klas 5-8 zadanie ukończyła.Gratulujemy!

Z pytaniami można się zapoznać na stronie

Łatwo nie było.

Zadania były rozbudowane i twórcze.

• SZKOŁA DO HYMNU

• Narodowe Święto Niepodległości to dla Polaków jedno z najważniejszych świąt państwowych. Po 123 latach zaborów – niewoli naznaczonej walką, cierpieniem i wysiłkiem wielu pokoleń Polek i Polaków – nasz kraj odzyskał suwerenność. Nasza Szkoła tradycyjnie włączyła się do akcji "Szkoła do hymnu". Punktualnie o symbolicznej godzinie 11.11 cała społeczność szkolna odśpiewała "Mazurka Dąbrowskiego".

• PASOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW NA UCZNIÓW

• 26 października był ważnym dniem dla najmłodszych członków naszej społeczności szkolnej. Przedszkolaki i pierwszoklasiści z Zespołu Szkół w Mokrej Wsi uczestniczyli w pasowaniu, podczas którego zaprezentowali przygotowane z dużą starannością wiersze, piosenki i tańce oraz złożyli uroczyste ślubowanie, a Pani Dyrektor Monika Kalinowska dokonała aktu pasowania. Występując przed publicznością wykazaliście się nie tylko swoimi umiejętnościami, ale również wielką odwagą.