• Pasowanie na czytelnika

          • 6 lutego 2024r. uczniowie klasy pierwszej zostali pasowani na czytelników. Zapoznano ich z regulaminem wypożyczania książek. Przypomniano, jak należy zachowywać się w bibliotece. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły chętnie rozwiązywali zagadki dotyczące znanych im bajek. 

            Uczniowie złożyli uroczyście przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki. Zobowiązali się do korzystania z mądrości zawartej w różnych publikacjach i sumiennego wypełniania obowiązków czytelnika.

            Na zakończenie wszyscy otrzymali wyprawki czytelnicze, w których można było znaleźć książkę "Wnuczka Antykwariusza", dyplom, zakładkę i słodki upominek.

            Wszystkim pierwszakom życzymy, aby pasja czytania nigdy w nich nie wygasła. 

             

          • Dzień Babci i Dziadka. Zabawa karnawałowa

          • Wychowali swoje dzieci, a czas ciągle leci i leci. Dzisiaj na pociechę mają wnuki, które ich kochają! O kim mowa? Oczywiście o babciach i dziadkach, którzy w styczniu obchodzą swoje święto. Z racji ferii uroczystość w naszej szkole została przesunięta na 12.01.2024r. Goście przybyli tłumnie by podziwiać swe pociechy. A czekała na nich wspaniala niespodzianka - niesamowity koncert, na który wnuczkowie przybyli muzycznym pociągiem :) Dzieci przypomniały babciom i dziadkom najpiękniejsze piosenki ich młodzieńczych lat. Nie obyło się bez wspólnego śpiewania. Po występie dla gości przygotowano poczęstunek. Na dzieci czekało wiele atrakcji  takich jak animacje, wspólne zabawy, dmuchaniec, tańce czy wizyta Myszki Mickey. Patrząc na uśmiechy gości i dzieci czy wesołe rozmowy można śmiało swtierdzić, że społeczność szkolna bawiła się tego dnia wspaniale. 

          • X Powiatowy Przegląd Kolęd i Pastorałek

          • X Powiatowy Przegląd Kolęd i Pastorałek odbył się w Jadowie.

            Naszą szkołę rezprezentowali:


            Oddział przedszkolny w składzie: Maja Kupiec, Milena Czech, Zuzanna Kaszuba, Amelia Kur, Piotr Getka, Julia Kur, Wojciech Milczarek, Klaudia Laskowska, Lilianna Balcerak, Wojciech Dudek.

            kl.1 Helena Strzoda

            kl.1 w składzie: Helena Sadowska, Lena Kaszuba, Anna Przeździecka, Nikola Radzka, Emilia Mrozińska, Iga Skwara, Krzysztof Jusiński, Kacper Chmielewski, Kacper Radzki, Antoni Perkowski.

            kl.2 w składzie: Zuzanna Stańczak, Wiktoria Wilczyńska, Zofia Grabowska, Miłosz Kostrzębski, Lilianna Białek, Szymon Mroziński, Filip Oniszk, Julia Wójcik, Zofia Wójcik, Oliwia Krysik, Natalia Karyś, Mikołaj Karyś, Paweł Kowalski, Aleksander Król.

            kl.3 w składzie: Pola Balcerak, Laura Oniszk, Nadia Oniszk, Ada Piotrowska

            kl.5 w składzie: Gabriela Wilczyńska i Zuzanna Karyś

            kl.5 i . Amelia Przeździecka, Łucja Tyczyńska, Kamila Woźniecka, Agata Sadurska, Emilia Ryszawy, Anna Świętochowska, Natalia Powierża.

            kl.6 Oliwia Rysiawa

            kl.7 Julia Radzka, Tatiana Piotrowska, Antoni Koza, Szymon Łokietek, Maciej Saks

            Nagrania z występu:

          • JASEŁKA 2023

          • Jest taki magiczny okres w roku, o którym Charles Dickens pisał: " Są to w długim kalendarzu rocznym jedyne dnie, w których wszyscy, kobiety i mężczyźni, jakby na podstawie wspólnej ugody, otwierają swe często zaryglowane serca i myślą o biedniejszych bliźnich". W naszej szkole  w minionym tygodniu mogliśmy wspólnie poczuć magię zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. W klasach odbywały się Wigilie, nie zabrakło też wspólnego kolędowania. 21 grudnia wszyscy spotkaliśmy się na hali sportowej, aby podziwiać Jasełka. Nasi wychowankowie przypomnieli nam, co jest najważniejsze w istocie Świąt Bożego Narodzenia. Przedstawienie to wprowadziło nas w czas Bożego Narodzenia pełnego pięknych tradycji i podniosłego nastroju. Jasełka stały się  dla nas wszystkich chwilą zadumy i refleksji. 

          • "Jesienna paka dla futrzaka"

          • Większość dzieci uwielbia zwierzęta i już od najmłodszych lat marzy o tym, aby mieć futrzastego pupila. Niektórzy marzą, aby zostać weterynarzem. Jest to zawód odpowiedzialny, ale dający satysfakcję z pomocy niesionej zwierzakom. Nasi uczniowie w ostatnim czasie mieli okazję do wykazania się empatią i wrażliwością. Samorząd Uczniowski zorganizował akcję "Jesienna paka dla futrzaka". Zbieraliśmy w naszej szkole to, co może przydać się w schronisku - od karmy po koce i zabawki dla czworonogów włącznie. Dzisiaj miało miejsce zakończenie zbiórki i przekazanie darów dla Fundacji "PsoTy i Koty" z Tłuszcza. Pan Hubert odwiedził nas ze swoim podopiecznym, opowiedział o dzianiału schronisk i zwierzętach, które tam trafiają i potrzebują naszej pomocy. Mieliśmy okazję przekonać się, ile nasz mały gest może znaczyć. Dziękujemy za włączenie się w naszą akcję :)

          • Gminny konkurs "Kopernik. Kosmos"

          • Sejm ustanowił rok 2023 rokiem Mikołaja Kopernika. Datę powiązano z rocznicą pięćset pięćdziesiątych urodzin i czterysta osiemdziesiątą rocznicą śmierci Mikołaja Kopernika. W Muzeum Ziemi Tłuszczańskiej zorganizowano gminny konkurs "Kopernik. Kosmos", którego głównym celem było przypomnienie postaci wielkiego polskiego astronoma. Nasi uczniowie chętnie zaangażowali się do udziału w tej inicjatywie. Z całej Gminy Tłuszcz na konkurs wpłynęło ponad 130 prac. Tym bardziej cieszy nas fakt, że nasze uczennice zostały laureatkami:

            - Emilia Ryszawy z klasy V SP zajęła II miejsce, 

            - Łucja Tyczyńska z klasy V SP otrzymała wyróżenienie Burmistrza Gminy Tłuszcz Pana Pawła Marcina Bednarczyka.

            Mikołaj Kopernik urodził się 19 lutego 1473 r. w Toruniu, w rodzinie kupieckiej. Był polskim prawnikiem, urzędnikiem, dyplomatą, lekarzem, niższym duchownym katolickim, doktorem prawa kanonicznego, zajmującym się również astronomią i astrologią, matematyką, ekonomią, strategią wojskową, kartografią i filologią. 

            Kopernik jest najbardziej znany jako astronom. Jego najsłynniejszym dziełem było „De revolutionibus orbium coelestium”, gdzie przedstawił założenia heliocentrycznej budowy Układu Słonecznego, co doprowadziło do tzw. przewrotu kopernikańskiego. Mówił o sobie Nicolaus Copernicus Thorunensis, podkreślając w ten sposób swoje pochodzenie, swój toruński rodowód.

            Przez całe życie Kopernik był wiernym poddanym kolejnych królów polskich z dynastii Jagiellonów, co podkreślał pisząc, że nie ma obowiązków większych nad obowiązek względem Ojczyzny, dla której nawet życie należy poświęcić.

             

             

             

          • KONKURS "WIEJSKA ARCHITEKTURA"

          • REGULAMIN SZKOLNEGO KONKURSU „WIEJSKA ARCHITEKTURA”

            1. Organizator

            Organizatorem konkursu są nauczyciele Zespołu Szkół  im. W. Podkowińskiego w Mokrej Wsi.

            1. Cel konkursu:

            · Kształtowanie wyobraźni przestrzennej;

            · Doskonalenie umiejętności konstruowania modeli figur przestrzennych;

            · Kształtowanie pozytywnego wizerunku szkoły;

            · Kształtowanie postaw twórczych, kreatywności, innowacyjności, śmiałości w podejmowaniu trudnych zadań.

            · Doskonalenie umiejętności manualnych, modelarskich.

            3. Uczestnicy konkursu: Konkurs skierowany jest do uczniów klas I – VIII Zespołu Szkół im. W. Podkowińskiego w Mokrej Wsi.

             4. Temat pracy: Zadaniem uczestników jest wykonanie przestrzennej makiety architektury wiejskiej lub modelu odzwierciedlającego wiejskie zabudowania.

            5. Figury przestrzenne wykorzystane w pracy powinny być wykonane samodzielnie przez autorów pracy.

            6. Makieta powinna być wykonana na sztywnym podłożu np. płycie styropianowej lub sztywnym kartonie; elementy makiety muszą być trwale połączone z podstawą tak, aby makieta nie uległa uszkodzeniu w czasie ewentualnego przewożenia.

            7. Wielkość makiety lub modelu dowolna.

            8. Komisja konkursowa będzie brała pod uwagę:  bogactwo formy brył samodzielnie wykonanych, zgodność z tematem konkursu, zgodność z wymogami technicznymi konkursu, oryginalność i pomysłowość, estetykę wykonania.

            9. Prace prosimy opatrzyć metryczką z danymi uczestników (imię i nazwisko ucznia, wiek, klasa,

            10. Prace należy dostarczyć do 2 lutego 2024r. do nauczycieli: J. Michalczyk, K. Sobczak.

            11. Prace zgłoszone do konkursu stają się własnością organizatorów.

            12. Wystawa prac konkursowych zostanie zaprezentowana w Szkole Podstawowej w Mokrej Wsi w ramach TYGODNIA PATRONA w lutym 2024r. oraz w trakcie gali finałowej IV Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego im. W. Podkowińskiego.

            13. Rozstrzygnięcie konkursu, ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbędzie się 16 II 2024r.

            14. Autorzy prac zgłoszonych, nagrodzonych i wyróżnionych wyrażają zgodę na opublikowanie ich podstawowych danych osobowych oraz publikację zdjęć prac w ramach: działań promocyjnych konkursu, publikacji związanych z konkursem i realizowanych przez Szkołę Podstawową w Mokrej Wsi;  wystaw pokonkursowych.

          • KONKURS LITERACKI

          • REGULAMIN SZKOLNEGO KONKURSU LITERACKIEGO

            „Mój dzień z Patronem Szkoły – Władysławem Podkowińskim”

            1. Organizatorem konkursu jest Zespół Szkół im. W. Podkowińskiego w Mokrej Wsi.
            2. Konkurs realizowany jest przez nauczycieli języka polskiego – p. M. Białek i p. J.Michalczyk.
            3. Cele konkursu:

            - rozbudzenie zainteresowań twórczością literacką;

            -kształtowanie umiejętności opisywania rzeczywistości i wyrażania emocji za pomocą odpowiednio dobranych słów;

            - twórcze wykorzystywanie języka polskiego;

            - odkrywanie talentów literackich;

            - stwarzanie uczniom możliwości szerszej prezentacji twórczości;

            - popularyzacja krótkich form literackich.

            4. Zadaniem konkursowym jest napisanie opowiadania pt. „Mój dzień z Patronem Szkoły”.

            5. Do konkursu każdy uczestnik z klas IV – VIII Szkoły Podstawowej w Mokrej Wsi może zgłosić maksymalnie jedną pracę.

            6. Kryteria oceniania:  umiejętność zastosowania formy literackiej - opowiadania; znajomość życiorysu Władysława Podkowińskiego; umiejętność wykorzystania wiedzy o życiu i twórczości w pracy pisemnej; zasób leksykalny; zastosowanie środków artystycznego wyrazu; oryginalność.

            7. Prace należy oddać do nauczycieli języka polskiego do  - do 1 lutego 2024r.

            8. Prace muszą być własnością uczestnika.

            9. Rozstrzygnięcie i ogłoszenie wyników konkursu – do  15 lutego 2024r.

            10. Uczestnik konkursu wyraża zgodę na publikację prac oraz danych osobowych w ramach działań promujących Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego oraz IV Ogólnopolski Konkurs Plastyczny im. W. Podkowińskiego.

            11. Zwycięskie prace zostaną zaprezentowane społeczności szkolnej w czasie TYGODNIA PATRONA, no co uczestnik wyraża zgodę, biorąc udział w konkursie.

            12.  Zgłoszenie pracy do konkursu jest jednoznaczne z przyjęciem warunków niniejszego regu

          • Zebranie z rodzicami - 14 XII 2023r.

          • 14 grudnia 2023r. o godz. 17.00 odbędą się zebrania w klasach I - VI SP i VIII SP, a o godz. 17.30 odbędzie się zebranie w klasie VII SP.  Przed zebraniem od godz. 15.30 zapraszamy na kiermasz świąteczny. 

          • Mikołajki

          • Uczniowie i przedszkolaki z naszej szkoły spędziły ten dzień bardzo atrakcyjnie. Były grzeczne, więc Mikołaj ze swoimi pomocnikami  zaszczycil nas swoją obecnością. Pragniemy podziękować Radzie Rodziców za zaangażowanie i pomoc w zorganizowaniu tego wyjątkowego dla dzieci dnia.

          • Warsztaty chemiczne w klasie V SP

          • Od dawna wiadomo, że zdobywanie wiedzy jest łatwiejsze, jeśli informacje przekazywane są w ciekawy i atrakcyjny sposób. Klasa V SP nie może narzekać na monotonię w czasie zajęć. W andrzejki uczniowie tej klasy mieli okazję wziąć udział w niecodziennych warsztatach poprowadzonych przez mamę ucznia tej klasy - Panią Agnieszkę Strzodę. Dzieci z zastanawiały się, czy lód się pali? Wykonywały doświadczenie z płonącymi lodami. Na koniec wszyscy z okazji andrzejek wróżyli sobie, lejąc wosk przez dziurkę klucza. To była ciekawa lekcja pełna humoru i dobrej zabawy. Dziękujemy Pani Agnieszce za włączanie się w życie naszej szkoły :)

          • Andrzejki

          • Wróżby, tańce i zabawa... Tego nie mogło zabraknąć w naszej szkole. Nasi uczniowie hucznie obchodzili andrzejki. Doskonale bawili się w trakcie dyskoteki. Mogli sobie powróżyć i sprawdzić, co czeka ich w niedalekiej przyszłości. Andrzejkowe atrakcje zostały przygotowane przez Samorząd Uczniowski, który dołożył wszelkich starań, aby umilić czas swym koleżankom i kolegom.

          • Wycieczka do Jungle Academy

          • Dzieciństwo kojarzy się wszystkim z zabawą, śmiechem i radością. Tego nie może zabraknąć w życiu małego człowieka. W ramach wycieczki mikołajkowej nasi uczniowie z klas 0, IV i V wybrali się do Jungle Academy - centrum artystyczno - rozrywkowego w Warszawie. Tego dnia wszyscy doskonale się bawili z uśmiechami na twarzy. Radości nie było końca. To był niesamowity dzień, w  czasie którego nasze klasy miały okazję integrować się i zacieśniać swe więzi.

          • Dzień Tolerancji, Dzień Życzliwości i Pozdrowień

          • W szkole kilka dni temu obchodziliśmy niezwykłe dni - Dzień Tolerancji i Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Przypomniały one jak ważna jest tolerancja w codziennym życiu oraz okazywanie życzliwości innym osobom. Oprócz gazetek informacyjnych na korytarzach szkolnych uczniowie rozwiązywali szyfry, wykreślanki i wypełniali karty, na których wpisywali swoje skojarzenia związane z tolerancją. A w dniu Życzliwości uczniowie klasy 6 przygotowali bransoletki z życzliwym słowem dla każdego. Natomiast samorząd szkolny od rana wywoływał uśmiech słodkim cukierkiem z miłym słowem. Niech te słowa i uśmiech towarzyszą nam każdego dnia

          • Śniadanie daje moc!

          • Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień!

            Śniadanie Daje Moc to program edukacyjny skierowany do uczniów klas 1-3 szkół podstawowych. Uczniowie w licznych rozmowach, dyskusjach, pracach plastycznych i na bazie projekcji filmowych gruntowali wiedzę na temat świadomego i prawidłowego żywienia w codziennym życiu.

            8 listopada obchodzimy Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania.

    • Kontakty

      • Zespół Szkół im. Władysława Podkowińskiego w Mokrej Wsi: Szkoła Podstawowa z Oddziałami Przedszkolnymi, Przedszkole Samorządowe w Mokrej Wsi
      • (29)591-00-17
      • ul. Marii Konopnickiej 12, 05-240 Mokra Wieś 05-240 Mokra Wieś Poland
      • Sebastian Kępka e-mail: iod.tluszcz@edukompetencje.pl
  • Galeria zdjęć

      brak danych